Naujienos

2019-06-17

Lietuviai linkę nerimą gydyti ne psichologinėmis priemonėmis, o vaistais. „Baltic Statistics on Medicines” duomenimis, lyginant su Latvija bei Estija lietuviai raminamųjų vaistų, benzodiazepinų (BZD), vidutiniškai suvartoja tris kartus daugiau. Bet vaistai nėra vienintelis sprendimo būdas kovoti su nerimo sutrikimais ir panikos atakomis. Mes siūlome tvarkytis su nerimo sutrikimais pasitelkiant mobiliąją programėlę. Visai neseniai pristatyta pirmoji Lietuvoje nemokama interaktyvi programėlė, skirta žmonėms, patiriantiems panikos atakas. Ji sukurta profesionalių psichologų ir remiasi mokslininkų ir praktikų sukauptomis žiniomis apie panikos atakas.

Programėlę galite parsisiųsti čia:

2019-03-28

Savižudišką elgseną galima apibūdinti kaip sudėtingą, plataus diapazono reiškinį – pradedant nuo minčių apie savižudybę, kurias žmogus išreiškia žodžiais arba neverbaliniais būdais, ir baigiant savižudybės planavimu, mėginimu nusižudyti ir, blogiausiu atveju, įvykdyta savižudybe. Neretai, kaip išeitį iš susiklosčiusios sudėtingos situacijos, žmogus renkasi savęs žalojimą. Tokiu atveju, jis viliasi, kad toks elgesys palengvins sunkius emocinius išgyvenimus. Žalojant save siekiama nusiraminti, sukontroliuoti save, dažnai – išlieti neapykantą sau arba aplinkiniams. Ne visi žalojantys save asmenys yra potencialūs savižudžiai, tačiau į save nukreiptas pyktis neabejotinai padidina savižudybės riziką.

2019-03-28

Respublikinis priklausomybės ligų centras (RPLC) kreipėsi į psichikos sveikatos srityje dirbančias įstaigas su prašymu pagal galimybes platinti informacinį vaizdo klipą apie su narkotikais susijusios žalos mažinimą ir tam skirtas paslaugas. Vaizdo klipas skirtas didinti sveikatos srityje dirbančių specialistų ir visuomenės informuotumą apie narkotikų vartojimo žalos mažinimą, mažinti su narkotikų vartojimu ir priklausomybės ligomis susijusią stigmą, didinti žalos mažinimo paslaugomis besinaudojančių asmenų skaičių.

VšĮ Kretingos psichikos sveikatos centras prisideda prie šios iniciatyvos ir ragina Kretingos rajono gyventojus būti aktyviems ir neabejingiems šalia esančiam žmogui, ieškančiam pagalbos.

2019-01-09

       VšĮ Kretingos psichikos sveikatos centras prisideda prie vaizdo klipo apie psichologinės ir socialinės reabilitacijos paslaugas viešinimo, siekiant informuoti savivaldybių gyventojus apie tokių paslaugų turinį bei skatindamas asmenis, priklausomus  nuo psichoaktyviųjų medžiagų ir/ar jų šeimos narius/artimuosius kreiptis pagalbos.

2018-10-15

Nuo 2018 metų rudens, VšĮ Kretingos psichikos sveikatos centras, vykdys Kretingos rajono savivaldybės remiamą, kognityvinės elgesio korekcijos programos paaugliams EQUIP diegimą Kretingos rajono mokyklose. Tuo tikslu, bendradarbiaujant su Kretingos rajono švietimo skyriumi, buvo atrinkta 12 specialistų ir šešių kretingos rajono mokyklų, kurie bus apmokyti vesti EQUIP grupinę programą paaugliams ir gaus sertifikatus, suteikiančius teisę vykdyti minėtąją programą. EQUIP programa skirta jaunuoliams nuo 14 iki 18 metų, ji yra terapinė intervencija, apimanti kognityvinių – elgesio bei socialinių įgūdžių lavinimą ir grupinio konsultavimo bei savipagalbos aspektus.